Do jakich przypadków należy wzywać pogotowie kanalizacyjne?
Prawidłowe działanie instalacji wodno-kanalizacyjnej jest niezbędne dla funkcjonowania domów oraz bloków mieszkalnych. Wystąpienie, nawet niewielkiej usterki, może mieć poważne konsekwencje i grozić zalaniem wielu pięter. Jeśli tylko zauważasz jakiekolwiek oznaki zapchanej lub nieszczelnej instalacji, niezwłocznie zadzwoń po specjalistów.
Nie naprawiaj usterki na własną rękę
Do typowych rodzajów awarii należą zatkanie kanalizacji lub nieszczelności w rurach. Zatkanie możesz obserwować zarówno w umywalce i toalecie, jak i w zlewie kuchennym. Jego przyczyną jest zwężenie światła w rurach, do czego mogły doprowadzić odkładające się złogi tłuszczu, resztki jedzenia, włosy lub obecność w rurach przedmiotów, które nie powinny się tam znaleźć, np. śmieci.
Pamiętaj, że samodzielne próby naprawy kanalizacji, jeśli nie zajmujesz się tym zawodowo, mogą skutkować poważnym wyciekiem wody wraz z nieczystościami. Ścieki te, mogą stanowić zagrożenie sanitarne, ze względu na obecność niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Jeśli nie możesz bezpiecznie usunąć przyczyny usterki, niezwłocznie skontaktuj się z naszym pogotowiem kanalizacyjnym w Szczecinie.
Pogotowie kanalizacyjne usunie nieczystości z pomieszczenia
To, co powinno budzić szczególny niepokój, to wybijanie wody wraz z nieczystościami do wnętrza pomieszczenia. Zadaniem pogotowia kanalizacyjnego jest nie tylko wyeliminowanie źródła usterki, lecz także odpompowanie brudnej wody np. z zalanych piwnic.
Zgłaszając się po pomoc do pogotowia kanalizacyjnego, poinformuj fachowców o stanie instalacji, ewentualnych, wcześniejszych awariach oraz przeprowadzonych naprawach, rodzaju budownictwa, a także możliwej przyczynie usterki. Informacje te pomogą fachowcom przygotować odpowiedni sprzęt, który będzie niezbędny podczas naprawy.